להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 הסבר כללי

 

 
אנו מבינים בסטומה.
 
כמובילים בתחום הטיפול בסטומה; אנו בקונבטק מחוייבים לשיפור איכות החיים שלך.
אנו יוצרים ציוד לטיפול בסטומה המיועד לשיפור סטנדרט הטיפול בבעלי סטומה כבר 30 שנה. אנו רוצים לחלוק אתך לא רק את המוצרים שלנו, אלא גם את הידע שלנו בטיפול בסטומה.

ניתוח יכול לשפר את חייך
חשוב לזכור, אם את/ה עומד/ת בפני ניתוח, הסיבה לכך היא מצב רפואי כמו מחלה או טראומה המונעת מהמעיים או שלפוחית השתן שלך מלתפקד כראוי.
הרופא שינתח אותך יסיר את החלק הפגוע של המעי או שלפוחית השתן וייצור סטומה.
יצירת סטומה מיועדת לשפר את מצבך הנוכחי – להפחית כאב וסבל, לסלק מחלה, ו/או לשפר את הבריאות באופן כללי. סטומה נוצרת אם המעי או שלפוחית השתן נפגעו על ידי מחלה במידה כזו שאינם יכולים להחלים. יהיה מצבך אשר יהיה, רבים אחרים נמצאים במצב זה. יש היום לפחות 1.3 מיליון בני אדם בעולם, החיים חיים פעילים ופוריים עם סטומה .

מה זה סטומה ?
בניתוח ליצירת סטומה, יוצרים פתח בבטן. פתח זה עוזר למערכת העיכול או למערכת השתן שלך כאשר, מסיבות רפואיות, אינך יכול/ה לתת שתן או להפעיל את מעיך באופן רגיל.
הפתח נקרא סטומה. הוא מהווה דרך חלופית דרכה יכולים חומרי פסולת לצאת מגופך. מיקום הסטומה תלוי במיקום הפגיעה במעי או בשלפוחית השתן ובסוג הניתוח.

קיימות סיבות שכיחות רבות ליצירת סטומה הכוללות:
סרטן המעי הגס (קולון), שלפוחית השתן או החלחולת (רקטום)
מחלות מעיים דלקתיות כגון מחלת כרון או דלקת כיבית של המעי הגס (קוליטיס אולצרוזה)
מחלות תורשתיות כגון פוליפוזיס אדנומטית משפחתית (סוג של סרטן המעי הגס והחלחולת העובר בין בני משפחה)
מומים מולדים
פצעי דקירה וירי
שדרה שסועה או מחלות מולדות אחרות
חסימה של השופכן (אורטר)
סטומה עשויה להיות זמנית או קבועה תלוי בסוג המחלה או הפציעה.במהלך השיחה הראשונית עם הצוות הרפואי, יימסר לך האם הנך מועמד/ת לניתוח זמני או קבוע.

איך נוצרת הסטומה בניתוח ?
סטומה היא חלק של המעי הגס או הדק שמוציאים אותו דרך דופן הבטן ואז מקפלים אותו חזרה.
מיקום הסטומה תלוי במחלה או בפציעה. סטומה מספקת נתיב חלופי דרכו שתן (במקרה של אורוסטומיה) או צואה (במקרה של קולוסטומיה או אילאוסטומיה) מופרשים מהגוף.
סטומות אינן זהות אחת לשניה. הן שונות זו מזו בגודל, בצורה, במיקום ובמבנה.
המנתח יחליט איזה סוג של סטומה הכי טוב עבורך, לפי הסיבה ליצירת הסטומה. בכל אחד משלושת הסוגים מטפלים באופן ייחודי, וחשוב לטפל בסטומה היטב. הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאות הסטומה הוא לוודא שמערכת ציוד הסטומה מתאימה היטב. מערכת ציוד הסטומה של חברת ConvaTec תוכננה מתוך מחשבה על נוחות וקלות השימוש. אם מטפלים בסטומה היטב, מערכת הציוד יכולה לעזור לשוב לחיים פעילים יותר.
כאשר יש קולוסטומיה או אילאוסטומיה, אין שליטה רצונית על פעולת המעיים. כאשר יש אורוסטומיה אי אפשר לשלוט במתן שתן באופן רצוני.חברת ConvaTec מציעה סוגים רבים של מערכות ציוד סטומה לאיסוף צואה או שתן שתוכננו מתוך מחשבה על צרכים הקשורים לסגנון חיים. ניתן למצוא את המערכות האלו בקטלוג שלנו.

קיימים 3 סוגים של ניתוחי סטומה:
  • קולוסטומיה
  • איליאוסטומיה
  • אורוסטומיה
ניתן ליצור סטומה מהמעי הגס (קולון) או מהמעי הדק (אילאום).


 


פילטל - מפיצה ומשווקת מוצרי ConvaTec בישראל                                     שיחת חינם: 1-800-800-150


 


 
לייבסיטי - בניית אתרים