להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מאמרים

 

בעלי סטומה רבים התנסו בכאב חד, המום או הולם באיזור האגן התחתון, לאחר הסרת החלחולת (רקטום). בדרך כלל נעלם הכאב סמוך לאחר הניתוח אבל הוא עשוי להמשך חודשים או יותר. 
להמשך קריאה
חזרה לעבודה
בעלי סטומה יכולים לשוב בדרך כלל למקום עבודתם הקודם, לאחר ניתוח סטומה, ולאחר ששבו לאיתנם וקיבלו את הסכמת הרופא. נמצא כי לסטומה השפעה קטנה מאד על הכשירות לעבודה. 
להמשך קריאה
בכנס אחיות הסטומה הבינלאומי שנערך בחודש יוני פרסמה האחות ברברה סדוול פוסטר המסביר על יתרונות שתיית מיץ קרנברי (חמוציות) לבעלי סטומה של השתן או לכל אדם הסובל מבעיות במערכת השתן. 
להמשך קריאה

 
בלבול ותחושת חוסר שליטה הינם רגשות עימם מתמודדים חולים רבים במחלת הסרטן. רגשות אלו  מתעצמים על רקע העדר ידע ומידע סותר, בתחום התזונה והבישול הבריא. לרוב אנו מתייחסים לפן הפיזי בלבד של תזונה בריאה, אולם במאבק להחלמה משולבים מאמצים גופניים ונפשיים כאחד. 
להמשך קריאה
אחרי ניתוח, רבים מהמטופלים חשים ירידה בחשק המיני ללא בעיה תפקודית כלשהי. בני הזוג חייבים להיות קשובים לרצונות ולצרכים של המטופלים ולהבין כי תקופת לההחלמה מהניתוח יש היבט הפיזי כמו גם היבט הנפשי, בהתאם לאישיות המטופל וצרכיו. 
להמשך קריאה
סטומה-כיצד לטייל בביטחה
מחופי האוקיינוס ההודי ועד לים הקאריבי, משתמשי קונבטק ראו כבר הכל, עשו הכל, חוו הכל. הטוב, הרע והמכוער. אלא שגם אם נסיעות למקומות אקזוטיים אינן מתאימות לכל אחד, נראה שהרוב מסכימים שניתוח סטומה אין פירושו בהרכח קץ לנסיעות מעבר לים.
להמשך קריאה

 
לסטומה השפעה משמעותית על המטופל, בעקבות ההשלכות הפיזיות, השינוי בצורת הגוף, אובדן תיפקוד חשוב והצורך ללמוד דפוסי היגיינה אישית חדשים. יכולתו של המטופל להסתגל לשינויים אלה תשפיע על יכולת השיקום ואיכות החיים. 
להמשך קריאה
בעקבות ניתוח סטומה עוברים המנותחים שינוי משמעותי בכל אורחות חייהם, בכל תחומי החיים התעסוקתיים, הזוגיים, החברתיים והאינטימיים.
חוק בריאות ממלכתי
להמשך קריאה

 
איכות החיים
להמשך קריאה

 
עם ההסתגלות לחיים החדשים שלאחר הניתוח, אתם בוודאי נתקלים באתגרים ודאגות, ובהן ההשלכות של ניתוח  סטומה על חיי המין העתידיים שלכם. בשעה שגופכם משתנה, גם בן הזוג צריך להסתגל למצב החדש. 
להמשך קריאה
בוודאי תהיתם, לעיתים קרובות, האם עליכם להימנע מפעילות ספורטיבית כזאת או אחרת. ייתכן שאף הזהירו אתכם שתחוו חולשה בבטן, אם תעשו זאת, ושלא תעזו להרים דבר הכבד יותר מקומקום מלא. 
להמשך קריאה
המטרה התזונתית היא לחזור בהדרגה לתפריט אליו היה רגיל המטופל לפני הניתוח בכדי לאפשר תפקוד יעיל של הסטומה ולמנוע אי נוחות/נעימות. 
להמשך קריאה

 
טבעי להרגיש דאגה לגבי החיים עם סטומה, אבל עבור אנשים רבים, ניתוח עשוי להיות ההתחלה של חיים נוחים יותר כאשר מגלים שיש חופש ובריאות טובה יותר המאפשרים להנות מפעילויות שאף פעם לא חשבו שיוכלו לבצע. 
להמשך קריאה
סיבוכים מטבוליים בקרב בעלי איליאוסטומי שכיחים היום פחות עקב התפתחות הכירוגיה. יחד עם זאת הם יכולים להופיע, במיוחד כאשר הניתוח נעשה במקום גבוה במעי, והתוצאה היא סינדרום ה"מעי הקצר". 
להמשך קריאה
חלק מהשאלות הנפוצות המגיעות לשרות לקוחות מדי יום קשורות לנושאי תזונה, ריחות וגזים. ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות וההמלצות לפתרונות המקובלים. 
להמשך קריאה

 


 


פילטל - מפיצה ומשווקת מוצרי ConvaTec בישראל                                     שיחת חינם: 1-800-800-150


 


 
לייבסיטי - בניית אתרים