להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מאמרים לצוות מקצועי

 


הגישה לחולה עם כיב
הופעת כיב מהווה סמן לתהליך פתופיסיולוגי אחר. הגורם השכיח ביותר לכיבים הינו אי ספיקה ורידית (70-90% מהכיבים ברגלים), אך כמפורט בטבלה 1 כיבים יכולים להיגרם כתוצאה ממגוון רחב של גורמים. על פי רוב הגורם לכיב אינו יחיד, אלא מספר גורמים אחראים להופעתו. כמו בכל בעיה אחרת ברפואה איבחון נכון דורש אנמנזה מפורטת, בדיקה פיזיקלית ובדיקות משלימות של החולה בכלל ושל הכיב בפרט, ואין להגביל את האבחון והטיפול לכיב בלבד.
להמשך קריאהחבישות אוטמות ובקרת זיהומים
כל הפצעים מועדים להיווצרות מושבות חיידקים, שגודלן מושפע מאד בן מסוג הפצע והן מסוג התחבושת. בפצעים כרוניים עמוקים משילי עור יש בדרך כלל מושבות חיידקים גדולות, בעיקר של בקטרייה אירובית ואנאירובית. בפצעים כירוגיים נקיים, לעומת זאת, יש בדרך כלל אוגלוסיית חיידקים דלילה, הדומה לזו שעל עור רגיל.
להמשך קריאה


השפעת גורמי תזונה על החלמת פצעים
ריפוי פצע הוא שילוב בין גורמים כלליים ומקומיים המובילים לריפוי הרקמה. בשלב המוקדם של ריפוי פצע - שלב הדלקת, יש תפקיד מכריע למקרופאגים, מונוציטים, לימפוציטים ופיברובלסטים. את תפעולם מבטיחות חומצות האמינו וחומצות שומן רב בלתי רוויות. חומצות האמינו מבטיחות את אספקת המרכיבים המבניים להתאוששות הריקמה כמו: הקולאגן, האלסטין, המיוזין, נוקלאופקטורים ועוד.
להמשך קריאה


טיפול בפצעים אונקולוגיים
בתחילת שנות האלפיים קיימת פריצת דרך בהבנת הגורמים למחלת הסרטן. הטיפול התומך, על כל מרכיביו, מהווה מרכיב חשוב באיכות חייו של החולה האונקולוגי. הטיפול במחלת הסרטן הינו טיפול רב תחומי הכולל טיפולים כימיים, רדיותרפיה ואונקולוגיה כירוגית. אך לעיתים יקרה כי המחלה אינה ניתנת לריפוי או שהוכח שהטיפול בלתי אפקטיבי, והדבר מחייב התמקדות בטיפול תומך, שמטרתו השגת אכות חיים טובה יותר למטופל ולמשפחתו.
להמשך קריאה


חבישות: שיקולי עלות תועלת
מערכת הבריאות בישראל נמצאת בתהליך שינוי וכתוצאה מכך נאלצת להתמודד עם חוסרים בכוח-אדם ובמשאבים. הצוות הרפואי בכללותו מתבקש כדבר מובן מאליו להעניק למטופלים טיפול טוב ככל האפשר. הטיפול בחולים, על סף המילניום הבא הופך מורכב יותר, תוחלת החיים העולה מביאה למורכבות מחלות רבה יותר. התחרות הקיימת בין שירותי הבריאות השונים הופכת את הציבור ממקבל שירות פסיבי לצרכן אסרטיבי המודע לזכויותיו.
להמשך קריאה

 


 


פילטל - מפיצה ומשווקת מוצרי ConvaTec בישראל                                     שיחת חינם: 1-800-800-150


 


 
לייבסיטי - בניית אתרים